top of page

Klub Malucha

sobota
9.00-12.00
Dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.
Spotkania sobotnie mogą być dla dziecka łagodnym wstępem do wizyt w "Bajtel-Point" w tygodniu lub drogą do społecznego rozwoju i adaptacji w grupie rówieśniczej.

Dzięki tym zasadom każde dziecko poczuje się u nas bezpiecznie:
 

1. Spotkania organizowane są w małych grupach (maksymalnie 7-8 dzieci). Taka ilość dzieci jest na tyle mała, aby maluch szybko poczuł się bezpieczny w grupie, ale wystarczająca do nawiązania pierwszych przyjaźni. 

2. W trakcie spotkań możliwa jest obecność rodzica. Takie wsparcie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, ułatwiając tym samym nawiązanie kontaktu z rówieśnikami. Stopniowa nauka samodzielnej zabawy w grupie może odbywać się poprzez powolne powiększanie dystansu, później samodzielny udział w zajęciach tygodniowych. Powolna adaptacja do nowych warunków uczy dziecko samodzielności, nie niszcząc przy tym poczucia bezpieczeństwa i zaufania do najbliższych.

3. Udział dzieci w zajęciach jest dobrowolny. Dzięki temu z obserwatorów powoli stają się czynnymi uczestnikami zabaw w grupie.

 

Organizacja:

1. Dla wygody maluchów konieczne jest zaopatrzenie dziecka w buty na zmianę lub skarpetki antypoślizgowe.

Ze względów higienicznych w "Bajtel-Point" obowiązuje zakaz wchodzenia w obuwiu zewnętrznym

2. Każde spotkanie trwa do trzech godzin zegarowych. W trakcie każdego spotkania zajęcia dla dzieci przeplatane są dowolną aktywnością dzieci niezbędną do nawiązania relacji z rówieśnikami.

3. Spotkania odbywają się w każdą sobotę od 9.00 do 12.00.

bottom of page